З нагоди відзначення Всесвітнього дня вишиванки на Замковій горі у Житомирі в рамках проєкту "Майстерні візерунки" презентували свої авторські роботи понад 15 майстринь народної творчості Поліського краю. Про це Суспільному розповіла одна з учасниць виставки майстриня Інна Завальнюк.

За її словами, вишиванням вона займається понад 50 років. Жінка каже, що багато десятиліть працює над відродженням старовинних орнаментів.

"Я зробила унікальну доріжку, назвали її – "Надихнувшись Малевичем", – розповідає Інна Завальнюк. – Це авангард в квітах. Мені дуже подобається. Я багато років працювала над тим, щоб знаходити такі шви, які вже забуті. Я їх осучаснюю. Навіть старовинне полотно я осучаснюю і відтворюю ті малюнки, які сама малюю, які я створюю. Це моя авторська робота".

У Житомирі до Дня вишиванки влаштували виставку робіт майстринь народної творчості

Вишиванка в родині Анастасії Ляшевич займає особливе місце. Жінка говорить, що вишивка – генетичний код нації.

"І от коли такі дні – мені найбільше прикро, що можна було б одягнути вишиванку прабабусі і це була б історія поколінь і століть", – каже Анастасія Ляшевич.

На виставці майстри представили вироби з напівдорогоцінного каміння, біжутерію, вироби з полімерної глини, скриньки, картини, виготовлені в техніці декупаж. Любов Цибульська каже, що намагається не пропускати презентації майстрів народної творчості.

"Мене вразила одна з композицій, – каже Любов Цибульська. – Вона настільки дивовижна. Я підійшла і у мене від цього намиста перехопило подих. Коли дивишся на ось такі вироби і на цих майстринь, то розумієш, що ми – нездоланні. Ніколи. Якщо у людей є талант створювати таке диво, то немає слів. Перемога буде за нами. І все буде Україна".

Читайте також У Житомирі створили ансамбль, котрий виступає в автентичному поліському одязі ХІХ століття. Дві картини житомирського художника Юрія Камишного представлять на міжнародному арт-проєкті.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело