Фахівці кінологічного центру поліції Івано-Франківщини готують чотирьох вівчарок до виїзду у звільнені від російських окупантів міста. Там тварини шукатимуть вибухівки, що після себе залишили військові РФ. Зараз собаки разом із кінологами посилено тренуються. Крім них, у центрі також навчають ще трьох вівчарок у підмогу.

Про те, як відбуваються тренування, та в чому особливість співпраці кінологів з їхніми помічниками, читайте у репортажі Суспільного.

Джекіл, Ріко, Емма й Лора — собаки-детектори, які разом зі своїми кінологами поїдуть у звільнені міста. Усі вони мають досвід із пошуку вибухівки, наркотиків чи зниклих людей.

Кінолог Микола Мільковський розповідає, кожна собака має свій характер та манеру пошуку. Це і допомагає визначити, в якому напрямі далі вчити тварину. Для прикладу, Емма, із якою працює чоловік, спеціалізується на пошуку наркотичних речових.

Собака — дуже енергійна, однак це не заважає такій специфіці роботи. За словами кінолога, за час служби Еммі вдалося врятувати не одне життя та розкрити злочини.

"Ця собака довіряє мені, а я довіряю їй. Має бути таке одне спільне. І кінолог повинен довіряти собаці, яку він навчив і з якою працює. Коли я працюю з простими вівчарками, то після команди "пуск" собака хоче вибігти погуляти, а Емма: "Давай, я ще не напрацювалася! Чому це так мало роботи було, давай, давай ще". Вона — працьовита, вона хоче, знає і може", — ділиться Микола Мільковський.

Ще один із четвірки – Ріко. Його готують шукати вибухонебезпечні предмети. Кінолог Олег Філіпов розповідає, що це — дуже клопітка робота.

Підготовка однієї такої собаки може тривати приблизно рік. Тренування по декілька разів на день проводять у спеціальному приміщенні. Заздалегідь у ящики ховають вибухонебезпечні предмети, які повинна знайти тварина.

Робить це вона тоді, коли їй дають команду. Якщо собака відчуває вибухівку, вона сигналізує про це кінологу, приймаючи спеціальну позу. Наприклад, сідає чи лягає.

"Його спеціалізація — пошуково-слідова робота, пошук зброї, вибухівки. Ми з ним їздили на виклики через крадіжки, розбій, грабежі. Він любить працювати, і мені з ним також легко. Це — однозначно мій друг і напарник", — говорить Олег Філіпов.

Деякі з цих собак допомагали військовим в антитерористичній операції на сході України. Джекіл їздив чи не найбільше, починаючи із 2014. Йому сім років.

З Джекілом працює молодший інспектор-кінолог Борис Куфаєв. Він розповідає, що собака спокійний і дуже витривалий. Може працювати 40 хв за норми — 10-15 хв.

"Врівноважений собака, грайливий і підходить для цієї роботи. Шукатиме тротил, гранати, пластит. Собак навчаємо через гру: собака думає, що шукає м’ячик, але потім м'ячик забирають і він шукає вибухівку", — пояснює Борис Куфарєв.

У центрі утримують різні породи вівчарок. Їх обрали не просто так. Вони витривалі та легко вчаться. Тут — і цуцики, і досвідчені тварини, каже начальник кінологічного центру Володимир Струсінський. Також, за його словами, окремо готують собаку з пошуку тіл людей. Її звати Лора.

"Вона стане в пригоді, коли шукатимуть якійсь таємні, невідомі поховання. У всіх кінологічних центрах України повинна жити щонайменше одна така собака. Лора пройшла підготовку в житомирському училищі. Зараз її навчають додатково", — розповідає начальник центру.

За словами Володимира Струсінського, підготовлених собак разом із кінологами планують відправити розміновувати територію на Чернігівщині.

Читайте також У гості до "хвостатих поліціянтів". Діти з "гарячих" точок України відвідали кінологічний центр поліції Прикарпаття На Франківщині поліцейські затримали "злодія в законі" із санкційного списку РНБО

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело