Форма, яку обрав Володимир Зеленський для звернення, фахівців не вразила

Змішав усе докупи. З одного боку президент каже слушні речі. Як-от те, що війна почалася ще 8 років тому. І те, що загроза вторгнення не з'явилася тільки зараз. Україна не хоче війни, але Україна має бути готовою до неї. Але з іншого боку – президент знову киває на ЗМІ, які нібито поширюють паніку. Разом з тим згадує і заяви про ймовірний повномасштабний наступ. Але ж преса їх сама не придумала. Про це попереджали і провідні європейські столиці, і Білий Дім. Володимир Зеленський додає, ризики більшими не стали.

"Зараз активно нападають не на нашу землю, а на ваші нерви, щоб у вас постійно було відчуття тривоги. Потрібно видихнути і заспокоїтися. Не бігти по гречку та сірники. Всім ЗМІ бути саме засобами масової інформації, а не істерії", – сказав Зеленський.

Викликав більше запитань, аніж відповідей: експерти проаналізували відео Зеленського щодо агресії РФ – що зауважили (Відео)

Фахівці кажуть, що час для звернення вибраний добре – після свят люди розслабилися. Але і сам президент не те, що не заспокоював, а навіть публічно майже ніде не з'являвся. 

"Паніка не у наших інтересах. Нам зараз потрібно сконцентруватися, об’єднатися і забути про дрібні чвари. І зрозуміти, що перед нами стоїть ворог значно сильніший від нас. Але це не означає, що ми маємо відступати. Ми маємо стояти міцно! Ось ця думка мала бути донесена нашим громадянам. Ну і добре, що хоч так голова держави вийшов", – пояснює генерал–майор Служби безпеки, заступник голови СБУ (2014–2015) Віктор Ягун.

Про це звернення скоро ніхто і не згадає, каже кандидат психологічних наук. А завдання у такої публічної заяви президента були геть іншими або принаймні мали б бути – заспокоїти і пояснити. Але одне запитання досі залишається без відповіді – як діяти далі? Спокійно спостерігати, вивчати мапу бомбосховищ про всяк випадок, чи скласти тривожний рюкзак?

"Ті, хто досі люблять нашого президента, для кого він авторитет, певно, вони це сприйняли позитивно. Але теж доволі мляво. Тобто нічого особливого не було. Вони просто могли сказати: от молодець, він все правильно робить. Але у їхніх станах це особливо нічого не змінює. У тих, хто не любить президента це викликало певне збудження. Вони там іронізують, трохи з агресією", – розповіла доктор психологічних наук, професор Вадим Васютинський.

Форма, яку обрав Володимир Зеленський для звернення, фахівців теж не вразила. Президент постійно повторював "ви" і "ми". Від кого гарант хотів відмежуватися?

"Коли йдеться про паніку, то він говорить "ви панікуєте!". Коли йдеться про досягнення, то каже "ми досягли". Тому тут мені здається, потрібно було більше поєднатися з народом. Цього не було. Було таке менторське ставлення до людей. От заспокойтеся, ну що ви, ха–ха–ха, це інформаційна війна, нічого не буде. Такого не треба робити, таке не заспокоює", – зауважив конфліктолог Богдан Петренко.

Хай там як, але панікувати точно не треба. Бо намагання розхитати ситуацію в Україні і залякати нас Кремль не облишає, але і розслаблятися не варто. Краще бути готовим – до всього. Знову ж таки – про всяк випадок.

Як повідомляв 5.UA, секретар РНБО Данілов заявив, що російських військ на кордоні недостатньо для масштабного наступу.

Нагадаємо, заступниця держсекретаря Вікторія Нуланд повідомила, що США підготували 18 різних сценаріїв відповіді на повномасштабне вторгнення Росії на територію України.

Кілька днів тому розслідувачі CIT повідомили, що Росія перекидає ешелони з танками, "Градами" та "Ураганами" на захід країни. Імовірно, до кордонів України. Разом із технікою відбувається перекидання особистого складу, утім їхню чисельність дуже складно визначити.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело