Масивні економічні і фінансові санкції чекають на Росію, якщо вона наважиться напасти на Україну

Глобальна криза, що вимагає глобальної уваги. Так коментує держсекретар США нарощування російських військ і загрозу вторгнення в Україну. Ентоні Блінкен із візитом у Берліні провів переговори з німецькою колегою. А вже у п'ятницю, 21 січня, у Женеві говоритиме з російським міністром закордонних справ. У Росії досі є вибір дипломатичного шляху, в один голос зазначають західні держави. Інакше обіцяють відповісти, так само одностайно і максимально різко. Про об'єднану відповідь на російську загрозу і підтримку України, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Хай-но тільки Росія наважиться вторгнутись на територію України – Сполучені Штати і Європа дадуть рішучу і жорстку відповідь, об’єднаним фронтом. Це одна з ключових заяв спільної прес-конференції держсекретаря США і глави МЗС Німеччини. До Берліна Ентоні Блінкен вирушив одразу після візиту в Київ. Як заявив сам – у критичний час для Європи і цілого світу. Усе через російську загрозу на кордонах України.

Що чекає на Росію в разі її вторгнення та хто готовий допомогти Україні зброєю – сюжет (Відео)

"Ми дуже чітко заявляємо, якщо російські військові перетнуть українській кордон і здійснять новий акт агресії, на них чекає жорстка, сувора, одностайна відповідь від Сполучених Штатів і наших союзників та партнерів. Наше спільне завдання дати зрозуміти Володимиру Путіну, який вибір він має. З одного боку – діалог і дипломатія, з іншого – конфлікт і його наслідки. Сподіваємося, це стримає його від нової агресії проти України", – зауважив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Тема російської агресії біля кордонів України – ключова у європейському турне американського держсекретаря. І не лише. Глава німецького МЗС Аналена Бербок тільки-но повернулася із переговорів з главою російського МЗС. А вже у п’ятницю із Сергієм Лавровим зустрінеться Ентоні Блінкен. Перед цією зустріччю західні держави хочуть продемонструвати, що діють об’єднаним фронтом. А загроза Україні – це загроза цілій Європі. У Брюсселі також запевнили: масивні економічні і фінансові санкції чекають на Росію, якщо вона наважиться напасти на Україну. Навіть попри те, що Росія важливий торговельний партнер ЄС.

"Ми не приймаємо спроби Росії поділити Європу на сфери впливу. Для нас залишаються в силі фундаментальні принципи, що лежать в основі європейської безпеки. Це Гельсінські угоди і Паризька хартія для нової Європи – обидва документи підписані Росією. Ми підтвердили нашу солідарність з Україною і з нашими Європейськими партнерами, які під загрозою Росії. Звісно, ми продовжуємо обстоювати фундаментальний принцип – Україна сама може вирішувати, що їй робити – це суверенна держава", – зазначила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

До голосу глави Єврокомісії долучається і голос головного дипломата ЄС Жозепа Борреля. Він зустрічався із міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі. Кілька днів тому вона поспілкувалася з міністром закордонних справ України. В Брюсселі заявили – Канада повністю підтримує Україну.

"Ми хочемо запевнити, що продовжуємо тісну співпрацю з європейськими країнами, а також стоїмо пліч-о-пліч з українцями. Прем’єр-міністр Канади розглядає різні можливості, він добре обізнаний з тим, як йдуть дипломатичні переговори, і що відбувається в Україні", – наголосила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Тим часом компанія супутникового зв'язку Maxar Technologies оприлюднила нові світлини російських військ поблизу кордону з Україною. На фото – російська артилерія поблизу населених пунктів Климово й Клинці Брянської області, Єльня Смоленської та Воронежа. Російські війська помітили уже не тільки біля українського кордону у самій Росії, але й біля кордону Білорусі з Україною. А це за 200 кілометрів від Києва. У місцях, де немає воєнних полігонів, заявлених для проведення у лютому російсько-білоруських навчань, отже військ там не має бути.

"Загроза – це загроза. Коли хтось нарощує біля кордону 140 тисяч військ, він може використати їх дуже багатьма способами", – сказав верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель.

Жорсткі заяви звучать і від прем’єр-міністра Великої Британії. Він теж наголошує – загроза від Росії йде не тільки Україні, але й цілому світові. І Британія допомагає Україні перед викликом цієї загрози. Від початку тижня до України прилетіли кілька військово-транспортних британських літаків, які привезли Києву легке протитанкове озброєння. І це ще не все. Лондон може передати Україні ще більше зброї. Про це у коментарі виданню Daily Mail заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес. І додав: нові поставки озброєння можуть переконати інші країни збільшити військову допомогу для Києва.

"Не майте сумніву, якщо Росія здійснить будь-яку, навіть найменшу спробу вторгнення в Україну – це буде катастрофа не лише для України. Це буде катастрофа для Росії і для цілого світу. Велика Британія цілковито підтримує суверенітет і територіальну цілісність України", – акцентував увагу прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Готова надати Україні військову допомогу і Чехія. Про це заявила тамтешня міністерка оборони Яна Чернохова, повідомляє чеське видання "Господарське новіни". В уряді є консенсус із цього питання. Зокрема, таку ідею підтримує і чеський міністр закордонних справ. Об'єднати зусилля і діяти нероздільним дипломатичним фронтом проти військового нарощування Росії навколо України – домовилися представники ЄС, США, ОБСЄ і НАТО під час спільної телефонної розмови. Сторони і надалі намагатимуться вирішити ситуацію дипломатичним шляхом. Але якщо Росія його не підтримає – потужна відповідь не забариться.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Джерело