Зробили це по-різному, але результат один.

Після першого кола турніру Australian Open в основній сітці жіночих змагань залишилися лише дві українки - Еліна Світоліна та Марта Костюк. Ще три - Ангеліна Калініна, Даяна Ястремська та Леся Цуренко - вилетіли.

Після другого кола турніру - кількість українок незмінна. Світоліна та Костюк свої матчі другого раунду виграли.

Australian Open-2022: Світоліна та Костюк пройшли другий раунд турніру Еліна Світоліна (Україна, 15) - Армоні Тан (Франція) 1:1 (6:3, 5:7, 5:1 - відмова)

Еліна впевнено розпочала матч, повела в рахунку з двома брейками (5:1) та заробила два сетболи, але так просто закінчити першу партію не змогла - втрата подачі, рахунок зрештою став 5:3 і тоді Світоліна забрала сет на своїй подачі.

У другому сеті українка тричі вела з брейком, подавала на матч, заробила уже матчбол, але постійно втрачала перевагу. Зрештою, рахунок 5:4 на її користь перетворився у 5:7 на користь Армоні Тан - третій сет.

У вирішальній партії Тан зазнала пошкодження коліна, програвала 1:5, скористалася медичним таймаутом, а тоді за порадою судді на вишці - знялася з матчу. І покидала тенісний корт на візку.

Відповідно, Еліна Світоліна пройшла в третій раунд змагань. Українка за цей матч зробила 33 віннери та 43 невимушені помилки (25 з них - у другому сеті).

Наступна суперниця Світоліної - білоруска Вікторія Азарєнка, №24 посіву. Тенісистки зустрічалися чотири рази за кар'єру, усі матчі вигравала Азарєнка.

Читайте також: Чемпіонка Australian Open-2020 достроково вилетіла з турніру і "обвалиться" у рейтингу WTA Сара Соррібес Тормо (Іспанія, 32) - Марта Костюк (Україна) 0:2 (6:7 (5), 3:6)

Марта Костюк в другому раунді отримала в суперниці №32 посіву, іспанку Сару Соррбіес Тормо. Це був третій очний матч між тенісистками, рахунок після попередніх - 1:1.

На старті поєдинку українка програла дві поспіль свої подачі (0:3), одразу їх відіграла (3:3), знову відпустила суперницю, але у підсумку не дала їй подати на сет - 5:5. Перша партія дійшла до тайбрейку, де Костюк з третього сетболу виграла надскладний сет, який тривав 70 хвилин.

Уже в другому сеті в ролі тієї, що наздоганяє опинялася іспанка, і якщо один брейк вона відіграла, то після другого - не змогла повернутися в гру. Марта перетворила рахунок 3:3 в 6:3, забравши дві подачі опонентки. А разом з тим - виграла увесь матч.

За гру в Марти 33 віннери та 42 невимушені помилки. Але майже усе це було в першому сеті, де 25 віннерів та 34 невимушені помилки.

Для Костюк - це другий вихід в третє коло Australian Open. Там вона зіграє з восьмою сіяною, іспанкою Паулою Бадосою, яка також є подругою українки. Бадоса та Костюк зустрічалися один раз - перемогла іспанка.

Що відомо Матчі третього раунду для українок: Еліна Світоліна - Вікторія Азарєнка, Марта Костюк - Паула Бадоса. Поєдинки відбудуться в ніч на п'ятницю, 21 січня. Костюк втретє в кар'єрі грає в основній сітці Australian Open, вдруге дійшла до третього раунду (уперше це було в 2018 році). Світоліна грає вдесяте в основній сітці Australian Open, восьмий раз доходить принаймні до третього кола. Падіння Костюк і Ястремської, новий рекорд Калініної. Рейтинги WTA та ATP перед Australian Open.