Діяльність міжпарламентської асамблеї України, Грузії та Молдови була призупинена через політичні перешкоди з боку учасників формату, але наразі Кишинів готовий до відновлення діалогу на парламентському рівні. Про це, відповідаючи на запитання «Главкома», сказав міністр закордонних справ Ніку Попеску під час пресконференції у вівторок, 30 листопада.

«Зараз ми будемо дивитися, наскільки новий парламент в Кишиневі зможе координувати такий порядок денний із представниками України та Грузії. Я не думаю, що існують політичні перешкоди (для відновлення роботи міжпарламентської асамблеї, – ред.) і найімовірніше це може бути темою обговорення лідерів цього формату або парламентських груп. Зараз не можемо говорити детальніше, але я не бачу з боку Молдови якихось перешкод», – зазначив Попеску, відповідаючи на питання про перспективи відновлення міжпарламентської асамблеї України, Молдови та Грузії.

Попеску відзначив, що попередня більшість була менш відкритою до ефективної співпраці в рамках такого формату Міжпарламентська асамблея Грузії, України та Молдова, а також було певне небажання з боку партнерів – України та Грузії.

Кишинів підтримав відновлення міжпарламентської асамблеї України, Грузії та Молдови

«Говорячи про Тріо – сьогодні важливий день у відносно короткій історії цього Тріо. Сьогодні із візитом у Брюсселі прем’єр-міністри України, Молдови та Грузії, це спільний візит, візит, через який ЄС, певним чином висловлює певну підтримку та визнання цього формату. Цей візит здійснюється в рамках підготовки до саміту Східного партнерства. Ці три країни говорять єдиним голосом, просувають єдині ідеї та цілі й зрозуміло, що це повинно здійснюватися не тільки на рівні виконавчої влади чи міністерств закордонних справ, але й на рівні парламентської дипломатії», – сказав Попеску.

Відмітимо, міжпарламентська асамблея трьох країн – України, Молдови та Грузії була створена у 2018 році й перша зустріч на рівні голів парламентів пройшла у Кишиневі.

Сьогодні прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо провели зустрічі з керівництвом ЄС.

Раніше, як повідомляв «Главком», відбулися переговори між міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та його молдовським колегою Ніком Попеску щодо перспектив членства ЄС країн Асоційованого тріо – України, Молдови та Грузії.

Читайте також про подробиці енергетичної кризи у Молдові в матеріалі Газова війна Росії та Молдови. На яких умовах здався Кишинів?

Джерело