Два дні немає газу в селі Киїнка Чернігівського району. У неділю ввечері під час встановлення відбійника на дорозі робітники пошкодили газову трубу. Щоб відновити газопостачання, окрім ремонту газогону, за правилами безпеки, треба відключити усіх абонентів.

17 бригад «Чернігівгазу» мають їх обійти і опломбувати стояки. Усього без газу залишилися 736 абонентів, зокрема, школа, дитячий садок та амбулаторія. Щоб розібратися із ситуацією, біля сільської ради зібралися близько пів сотні жителів села.

Люди бояться, що за повторне підключення газу їм доведеться платити, розповідають місцеві жителі Оксана Сотниченко та Ганна Кравченко

Два дні без газу: чому люди в Киїнці не пускають газівників до осель

"Нехай вони пишуть акти, що перекрили, бо обіцяли писати, а не пишуть. Ніяких документів не хочуть давати. Щоб це вирішили якнайшвидше, підключення було безкоштовним. У нас є винуватець пориву. Розумієте, при підключенні вони можуть причепитися до будь-кого і сказати, що у вас старий лічильник, ми хочемо новий чи ще щось. Я розумію, що його можна замінити, але нехай це буде вирішуватися в плановому порядку", – каже депутатка сільської ради Оксана Сотниченко.

"Ми ж не в курсі, що там. Нема ніякого представника, ніхто нам нічого не пояснить. Чи правильно, чи неправильно, і хто буде це оплачувати. Приходять, опломбовують, акти складають, а чи правильно... А що, він акти складе, а тоді хто мені заплатить? До кого йти, щоб гарантію дав, де гарантія є?", – говорить жителька Киїнки Ганна Кравченко.

Про те, що люди не пускають на подвіря працівників “Чернігівгазу”, говорить і голова Киїнської ТГ Андрій Головач

"Певна категорія людей не хоче чути і розуміти дану ситуацію. Просто не пускають працівників. А вони не можуть потрапити. Відповідно, якщо хоча б один абонент не буде відімкнений, то систему просто не запустять, і всі будуть сидіти без газу".

Люди кажуть, якщо від них вимагатимуть платити за підключення, вони перекриватимуть дорогу. Повторний пуск газу для споживачів буде безплатним, сказала начальниця управління зовнішніх комунікацій «Чернігівгазу» Ольга Конопацька-Плєхова.

"Винуватець аварійної ситуації має компенсувати завдані збитки, адже вони не закладені в тариф на розподіл газу. По цій ситуації загальна сума збитків становить близько 400 тисяч гривень. Названа сума збитків передбачає вартість втраченого під час витоку газу, вартість відновлювальних робіт і повторний пуск газу у домоволодіння. Для споживачів повторний пуск газу безкоштовний".

Замовником робіт, під час яких і пошкодили газопровід, є служба автомобільних доріг в області. Ремонт робили не вони, говорить речниця служби автомобільних доріг в області Аліна Левочко

"Роботи виконує підрядна організація, це "ШБУ-14". І вони разом із "Чернігівгазом" будуть з’ясовувати, хто де винуватий і хто покриватиме збитки".

Коли у селі відновлять газопостачання, точно не відомо, зі слів Андрія Головача, це має статися у найближчі дні. Першими мають підключити школу, дитячий садок та амбулаторію.

Читайте також:

63 населені пункти Чернігівщини лишились без світла через сильний вітер

Джерело