Політтехнолог Юрій Подорожній прокоментував військову активність КНР на кордоні з РФ та пояснив її основні причини та цілі, а також розповів про можливість серйозного військового конфлікту між цими країнами.

Про це він розповів на своєму YouTube-каналі.

Подорожній пояснив, що Кремлю не подобається посилення геополітичного впливу Китаю, затьмарення ініціативою «Один пояс – один шлях», російського Євразійського економічного союзу та успіх ШОСу у порівнянні з російським ОДКБ.

У військовій доктрині РФ Далекій Схід визначено стратегічно важливим регіоном, - Юрій Подорожній

«У військовій доктрині РФ Далекій Схід визначено стратегічно важливим регіоном, що потребує постійного військового підкріплення. Тільки у 2020-21 році, далекосхідний округ отримав 500 нових одиниць бронетехніки, флот – 6 нових підводних човнів, 2 корвета і 1 фрегат. Регіональна система ППО постійно підсилюється», - розповів Подорожній.

За словами експерта, Китай з 2017 по 2021 роки розмістив у провінції Хейлунцзян міжконтинентальні балістичні ракети Дунфен-41, які здатні долати відстань до 14 тис. км і нести 10-12 ядерних боєголовок. Подорожній вважає, що активність КНР біля кордонів з РФ – це перевірка боєздатності та реагування збройних сил РФ, тому Китай проводить розвідку та аналіз дій керівництва РФ. Політтехнолог додав, що під приводом захисту своїх громадян на території РФ, Китай відпрацьовує тактику військових з’єднань КНР.

«В Китаї починаються дискусії про те, що певна частина його північних земель – територій сьогоднішнього російського Далекого Сходу, дісталася царській Росії завдяки нерівноправним договорам і через слабкість уряду династії Цинь. Як приклад, сьогоднішня російська Тува, звідки походить міністр оборони Шойгу, до 1920 років, була у складі Китайської імперії. Китай перейняв практику дій РФ по відношенню до ЄС та України та вже починає успішно її реалізовувати», - заявив Подорожній.

На його думку, все це вказує на те, що Китай поступово переходить до реалізації стратегічних намірів захоплення своїх «історичних земель» та захисту свого населення на території РФ. Експерт додав, що навряд чи в найближчій перспективі може розгорнутись видимий конфлікт Росії та Китаю, проте ці маневри стануть важливим фактором російсько-китайських стосунків.

«В цьому контексті важливо, щоб Україна знайшла своє місце у геополітичному послабленні РФ, бо кожен крок у цьому напрямку дає надію на повернення статусу-кво українській території станом на 2013 рік», - зазначив Подорожній.

Джерело