В семи лікарнях Хмельницької області встановлять кисневі станції. Про це розповів директор департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Олександр Завроцький. Планують це зробити до кінця цього року. Закуплять станції за державні гроші, встановлювати їх, за словами Олександра Завроцького, будуть за кошти місцевих бюджетів. До цього переліку ввійшла й Красилівська багатопрофільна лікарня. Яка тут ситуація з киснем, Суспільне дізнавалося.

У кисневій Красилівської багатопрофільної лікарні щодня цілодобово чергує слюсар з експлуатації кисневого обладнання Микола Царук. Чоловік розповідає: до пацієнтів надходить кисень з балонів, які він замінює, коли ті стають порожніми. Зазначає, що підключено зараз чотири балони. Один запасний вмикає під час їхньої заміни, аби пацієнти мали чим дихати у цей час. Контролює наповненість за допомогою монометра: "Тут у мене залишилося тридцять амосфер і дві атмосфери я подаю на відділення".

Зараз, каже, заповнені 12 балонів. В іншій кімнаті стоять порожні. Тут чоловік також ночує: "Це такі умови тимчасові. Поставили мені ліжко. Я маю тут чергувати, щоб люди мали чим дихати. Кисень".

В семи лікарнях Хмельницької області встановлять кисневі станції

Окрім балонів, кисень постачали також 4 кріоциліндри, каже Микола Царук. Кожен по 200 кілограм. Станом на 30 листопада вони порожні.

Зараз у Красилівській лікарні 100 хворих на ковід пацієнтів лікуються у відділеннях та сім у реанімації, розповідає медичний директор Красилівської багатопрофільної лікарні Юрій Бачинський. Зазначає: 90 відсотків усіх хворих потребують додаткового кисню. У реанімаційній залу для відділення невідкладних станів працює киснева машина. Таких в лікарні п’ять на 20 літрів. Через перебої з киснем, каже Юрій Бачинський, змушені застосовувати і їх.

Таких машин недостатньо, каже головний лікар комунального некомерційного підприємства "Красилівська багатопрофільна лікарня" Денис Дудко. Пояснює: через збільшення кількості киснезалежних хворих лікарня потребує кисневої станції. Її планують поставити неподалік теперішньої кисневої. Додає: "Киснева станція, передбачається, близько 640 літрів на хвилину буде виробляти при номінальній потужності. Вона сама виробляє кисень з повітря. Незалежна ні від чого. Сучасна, автоматична".

Встановлюватимуть таку станцію за гроші місцевого бюджету, розповідає заступниця Красилівського міського голови Марина Слободянюк: "На сьогоднішній день ми оголосили процедуру тендерної закупівлі з метою підготовки відповідної площадки і виконання усіх необхідних робіт по її встановленню. На встановлення передбачено 850 тисяч гривень".

Кисневі станції для Красилівської лікарні та ще п’яти лікарень області, за словами директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Олександра Завроцького, планують закупити за гроші державної субвенції. За його словами, з обласного бюджету виділили 8 мільйонів для Шепетівки. Додає: "Ми отримали субвенцію з державного бюджету у сумі 28,5 мільйонів, з яких два мільйони, за клопотанням голови Славутської об’єднаної територіальної громади, виділили для придбання кисневої станції при співфінансуванні ще двох мільйонів, це кошти об’єднаної територіальної громади. І ці 26,5 мільйонів розподілили для забезпечення Кам’янець-Подільської лікарні, Дунаєвецької, Городоцької, Хмельницької".

За словами Дениса Дудка, рідкий кисень та балони з киснем зі Львова мають підвезти для Красилівської багатопрофільної лікарні.

Джерело