Шлях безпритульної собаки Чіпи у родину, де його люблять, був не легким. Спочатку його та ще четверо цуценят викинули у смітник в мікрорайоні "Шкільний", там їх побачили працівники притулку "Щасливий пес", звідти Чіпу забрала родина Кулікових. До Всесвітнього дня домашніх тварин Суспільне поспілкувалося з кропивничанкою, яка розповіла, як відродити у тварин довіру до людей.

У вересні 2021 року у родині Кулікових з'явилися двоє мешканців притулку для тварин: чотирирічний кіт Плюша та тримісячне цуценя Чіпа. "Я розумію, що допомогти усім тваринам із притулку не можливо, але декого врятувати можна", – розповіла Світлана Кулікова.

Світлана забрала тварин до двокімнатної квартири. За її словами, перший тиждень тварини не могли перебувати поряд одне з одним. "В якийсь момент я розгубилася і зрозуміла, що вони ніколи не вживуться між собою. Я розповіла про це працівницям притулку і вони мені допомогли – дали конкретні поради, як вивести тварин із стресового стану. Через місяць Плюша і Чіпа стали найкращими друзями".

Що потрібно враховувати, якщо берете тварину із притулку?

"Доглядати за котом легше, ніж за собакою. Першого можна спокійно залишити у квартирі, подбавши про корм і туалет. Він знайде, чим себе зайняти. Із собакою цей номер не пройде. Двічі, а то й тричі на день тварину потрібно годувати й вигулювати. Тому, якщо плануєте кудись поїхати, це потрібно враховувати", – вважає Світлана.

Недешеве задоволення

Утримання собак – недешеве задоволення, говорить керівниця притулку Оксана Литвинова. "Побутує думка, що, взявши тварину з притулку, можна зекономити: не потрібно платити заводчику, переплачувати за породу. Це міф. Вакцинація, якісний корм, іграшки, повідці, профілактичні огляди у ветеринара – це невичерпний перелік статей витрат. Інколи доводиться чути: "Хочемо взяти безпритульного пса, бо породистих собак потрібно лікувати". Після цих слів розмова з людьми припиняється, тому що безпритульні собаки, так само як і породисті, заслуговують на якісний догляд і піклування".

Як взяти тварину із притулку?

Перш ніж віддати тварину з притулку, працівники спілкуються з його майбутнім власником. Після чого заповнюють з ним договір на утримання тварини, розповіла Оксана Литвинова. За минулий рік до притулку "Щасливий пес" потрапили 262 тварини, 193 з них знайшли господаря.

"Нині в притулку мешкає 200 тварин, переважно – це безпритульні "дворові" коти й собаки, але трапляються й породисті. Маємо дві собаки породи Сибірський хаскі. Зазвичай люди беруть цих собак, тому що подобаються їх блакитні очі. Водночас забувають про її бешкетливий характер. Час від часу хаскі самі тікають від господарів, наражаючи себе на небезпеку".

Взяти тварину з притулку – це свідоме рішення. Це бажання врятувати й допомогти, каже господарка Плюші і Чіпи Світлана Кулікова: "Водночас потрібно усвідомлювати, що перші місяці не будуть легкими. Але ми жодного разу не пошкодували, що взяли тварин з притулку".

Джерело