Житомирське обласне управління Держпраці розглядає 11 скарг про незаконне відсторонення невакцинованих працівників від роботи. Про це в коментарі Суспільному розповів очільник обласного управління Держпраці Сергій Сечін.

За його словами, ці 11 скарг від працівників держустанов та освітніх закладів надійшли до управління упродовж листопада.

"Ми в обов’язковому порядку реагуємо на всі звернення, які до нас надходять, – каже Сергій Сечін. – Але хочу підкреслити, що ми проводимо перевірки щодо дотримання саме процедурних питань. Тобто є певна процедура відсторонення невакцинованих працівників. А саме – до початку дії наказу Мінохорониздоров'я керівник організації або установи має попередити, а потім і ознайомити невакцинованого працівника із наказом про відсторонення. Якщо працівник не погоджується підписати цей наказ, тоді складається комісійний акт про відмову".

У Житомирі розглядають 11 скарг про незаконне відсторонення невакцинованих працівників від роботи

Сергій Сечін розповів, що у кожному окремому випадку інспектори Держпраці проводять роз'яснювальну роботу. З його слів, невакцинованих працівників відсторонюють від роботи без збереження зарплати до моменту, поки вони не зроблять щеплення від коронавірусу. Якщо ж керівник не відсторонює невакцинованих працівників від роботи, то за це його можуть оштрафувати на суму до 170 тисяч гривень.

Що відомо Із 8 листопада за наказом Міністерства охорони здоров'я державних службовців та викладачів почали відстороняти від роботи у разі відсутності щеплення проти COVID-19. МОЗ розширить перелік професій з обов'язковою вакцинацією проти COVID-19. За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 71% українців вважають порушенням прав запровадження обмежень щодо невакцинованих людей. Під час новорічних канікул українські гірськолижні курорти працюватимуть тільки для туристів, які вакциновані від коронавірусу. Українцям, усуненим від роботи через відсутність щеплення, не платитимуть лікарняні. Читайте також На Житомирщині вперше зробили лапароскопію кишкової непрохідності літньому пацієнтові. На Житомирщині дев'ятеро учнів гімназії потрапили до лікарні з підозрою на отруєння побутовою хімією. Житомирські лікарі розповіли, кому вакцинуватися від грипу, і чи треба щеплюватися, якщо перехворів.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело