У Чернівцях представили роботи учасників мистецької онлайн-резиденції. Вони надихалися роботами німецькомовного поета Пауля Целана, який народився в Чернівцях.

Про це Суспільному сказав співкоординатор резиденції Anabasis Олег Барасій.

Онлайн резиденція тривала два тижні, її учасники створили десять робіт. Їх розмістили на платформі.

У Чернівцях представили роботи учасників резиденції, які надихалися поезіями Целана

Серед майже 60 охочих до участі в резиденції організатори відібрали дев'ять учасниць та учасників з Німеччини та України й одну українську мистецьку групу. Вони досліджували питання ідентичності та постгуманізму за допомогою нових медіа та сучасних художніх практик.

На платформі можна побачити фотопроєкти учасників, відео та AR-об'єкти.

Деякі митці звертаються до теми Голокосту. Зокрема німецький митець Оскар Лебек для свого фотопроєкту "Трек" відшукав у Берліні місця, які колись були депортаційними станціями. Звідти впродовж Другої світової війни депортували понад 50 000 людей.

Проєкт реалізували громадська організація «Українсько-німецьке культурне товариство Чернівців» при Центрі Gedankendach та Інститут німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті (IKGS) за підтримки програми House of Europe.

Що відомо Пауль Целан – єврейський німецькомовний поет і перекладач. Літературна критика вважає Целана найвизначнішим австрійським поетом XX століття. Целан народився 1920 року в Чернівцях, де жив до 1947 року. Gedankendach – центр заснований у 2009 році при Чернівецькому національному університеті. До основних завдань центру належать підтримка культурно-мистецьких та науково-освітніх проєктів, розвиток креативних індустрій, демонстрація та впровадження досвіду Німеччини, Австрії та Швейцарії у сфері культури та науки в Україні. Читайте також

У музеї просто неба в Чернівцях запрацює Резиденція святого Миколая

Джерело