Майже чотири сотні волинян прийшли 27 листопада вшанувати пам’ять жертв Голодоморів у Луцьку. Про це Суспільному розповів начальник сектору превентивної комунікації Луцького райвідділку поліції Василь Климюк.

Захід розпочався з ходи до пам’ятника Жертвам політичних репресій. Процесію супроводжували священнослужителі, які помолилися за померлих.

На замковій площі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих від штучно створеного голоду. Після цього лучани долучилися до всеукраїнської акції "Запали свічку пам’яті", під час якої присутні виклали хрест із лампадок.

Майже 400 волинян прийшли на вшанування пам'яті жертв Голодоморів у Луцьку

Одна з учасниць заходу лучанка Надія Климчук розповіла: про Голодомор знає з розповідей рідних, які пережили ті роки.

"Вшанувати пам’ять тих, що невинно загинули в часи Голодомору я вважаю за обов’язок. Мама розказувала, що втікали тоді і багато було таких, що просили їсти щось. Добиралися, приїжджали, просили їжу і міняли на щось, що завгодно", – пригадує лучанка розповіді рідних.

Родина Івана Петруся під час Голодомору жила на Дніпропетровщині. Чоловік каже: його матері тоді було 10 років.

"Мати в 33-у році Голодомор пережила, а бабуся і дід померли під час голодомору, прабабуся теж. Не хотілося б, щоб таке повторилося коли-небудь", – розповів Іван Петрусь.

Захід з вшанування пам'яті жертв Голодоморів тривав майже годину.

Що відомо Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", 85% українців вважають, що Голодомор 1932-1933 років був геноцидом Українського народу. 13% – заперечують це. Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору презентував оновлену платформу “Зерна правди” з функцією поіменного пошуку загиблих.

Джерело