У Дніпрі, у Музеї спротиву Голодомору, презентували документальну виставку «Пам’ять про Голодомор: від замовчування до вшанування», йдеться в пресрелізі міської ради Дніпра, який отримало Суспільне.

В експозиції представили унікальний щоденник сучасника Голодомору. Його записи власник почав робити в 1928 році.

Також показують заяви керівництва СРСР із запереченням голоду.

Щоденник сучасника Голодомору та історія в документах: у Дніпрі відкрилась виставка про голод 30-их

«Виставка показує, як відбувалась меморіалізація Голодомору, як замовчувалась ця тема на рівні керівництва Радянського Союзу та як завдяки діаспорі, закордонним журналістам інформація про голод 1932-33 років стала доступною», – розповіла директорка музею Лілія Богачева.

На відкритті презентували дані соцопитування, яке провели серед студентів чотирьох університетів Дніпра: медичного, внутрішніх справ, «Дніпровської політехніки» та залізничного транспорту.

«Ми хотіли зрозуміти, наскільки студентство поінформоване про Голодомор, адже це майбутня українська еліта. Загалом ми опитали 250 студентів. Близько 98% знають, що таке Голодомор, 68,8% отримали інформацію про Голодомор в школі, 74% вважають Голодомор геноцидом», – зазначив начальник експозиційно-виставкового та видавничого відділу музею Валентин Рибалка.

Експозиція працюватиме два місяці. Вхід безкоштовний, але необхідна попередня реєстрація.

Читайте також На Дніпропетровщині шукатимуть поховання жертв Голодомору за допомогою дронів Двоє маленьких дітей померли з голоду, їх викинули в яр: історії про Голодомор на Луганщині Їли бур’ян та боялися, щоб їх не з’їли — черкащанка розповіла про голодомор

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело