У Чернівецькій громаді шестеро людей претендують на те, щоб стати старостами у селах. За їхні кандидатури голосуватимуть місцеві жителі.

Про це йдеться у розпорядженні міського голови Чернівців.

Троє людей претендують на посаду старости Чорнівки. Село розташоване за 20 кілометрів від центру Чернівців. Поруч з ним є полігон, куди звозять сміття з усієї громади.

Колишні голови села та підприємці. Що відомо про кандидатів на старост Чернівецької громади

Георгій Бота — був сільським головою Чорнівки до включення села у Чернівецьку громаду. Балотувався як самовисуванець. Виступав за приєднання села до міста. У 2019 році жителі села перекривали дорогу до сміттєзвалища, таким чином вимагали, щоб депутати проголосували за приєднання Чорнівки до Чернівців.

Бота неодноразово відвідував сесії міськради, де просив приєднати село, а також йшов на зустріч до голови ОДА, щоб село об'єднали з Чернівцями за перспективним планом. Втім село стало частиною Чернівецької громади згідно з новим районуванням, а не голосуванням депутатів.

Бота написав три книги. У них йдеться про Чорнівку та його жителів.

В декларації за 2021 рік вказано, що він володіє шістьма земельними ділянками у селі, автомобілем 1995 року випуску та будинком. За рік на посаді заробив понад 180 тисяч гривень. Заощаджень не має.

Володимир Гнесь — підприємець, який займається торгівлею овочів та фруктів. Живе у Чорнівці.

Іван Дробот — приватний підприємець з Чорнівки. У 2019 році встановив у селі контейнери для сортування сміття. На минулих виборах Дробот балотувався від "Народного контролю". Набрав 177 голосів та мав пройти у раду, однак відмовився від мандату.

24 листопада ініціативна група з Чорнівки зібрала на його підтримку понад 700 голосів. На сесії 25 листопада приблизно 20 жителів села просили висунути його кандидатуру на голосування у раді. Цього не зробили, бо голоси потрібно збирати після розпорядження міського голови.

На посаду старости Коровії теж претендують троє кандидатів. Раніше жителі хотіли утворити громаду лише зі свого села й розвиватись самостійно. Згодом на зборах проголосували, аби доєднатися до Волоківської громади, втім це зробити не вдалось. Натомість їх приєднали до громади Чернівців за новим районуванням.

Іван Булезюк — підприємець та колишній депутат Коровійської сільради. Був самовисуванцем. Володіє будинком та чотирма земельними ділянками. Задекларував лише доходи дружини та сина. Не має заощаджень.

Юрій Продан — колишній голова села. Підтримував жителів, які не хотіли доєднуватись до Чернівецької громади. Коли він очолював Коровію, сільрада оскаржувала у суді постанову про проведення виборів до громад. Вимагали дозволити їм обрати сільського голову та депутатів, а не голосувати за кандидатів до Чернівецької громади.

Продан був самовисуванцем у нардепи на 203-му окрузі. У 2020 році балотувався до Чернівецької міської ради від "Рідного міста". Не став депутатом.

Має у власності машину 2012 року випуску. Задекларував 330 тисяч гривень зарплати за рік. Має 470 тисяч гривень заощаджень.

Також кандидаткою на старосту села є Віолета Савчук-Заїка. За останні роки вона не балотувалась в депутати й не введе підприємницьку діяльність. У реєстрах та соцмережах інформації про неї немає.

Підписи за кандидатів збиратимуть з 26 листопада до 2 грудня. Опісля претендентів, які наберуть найбільше голосів, винесуть на голосування в міській раді. Їхні кандидатури мають підтримати депутати.

Читайте також

"Ми тут ніби без господаря". Як у селах Чернівецької громади живуть без старост

Джерело