У Чернівцях презентували благодійний фотопроєкт "Невидимки". У ньому розповідають історії дітей з наслідками пережитого насилля в родині. У такий спосіб хочуть закликати батьків не приховувати та не терпіти насильство в сім'ях й звертатися по допомогу.

Про це на сторінці у Facebook повідомила керівниця благодійного фонду "Я майбутнє України" Марта Левченко.

У проєкті взяли участь підопічні кризового центру "Місто добра". Це серія з 12 фото та історій дітей, які можна побачити за посиланням.

Історії дітей, які пережили насильство в сім'ях. У Чернівцях презентували фотопроєкт

Однією з геройок фотопроєкту є 14-річна Таня. Вона була свідком фізичного насилля над матір'ю та важкохворим братом. У дівчини розщілина м’якого піднебіння і губи, через що вона зазнавала приниження через зовнішність.

"Тато постійно перебував у стані алкогольного сп’яніння, не цікавився донькою та її досягненнями, дитину пригнічували й принижували через зовнішній вигляд. Вона росла із почуттям провини за власну неповноцінність, про яку їй постійно нагадував тато", ― йдеться в історії дівчини.

З дітьми працюють психологи, проте часто наслідки переживань неможливо виправити повністю. Іноді фахівці діагностують у дітей важкі діагнози, спричинені травмою насилля, йдеться у дописі Левченко.

Що відомо Автори проєкту – фотографка Даша Тендітна та фонд "Я майбутнє України". Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Люди, які потерпають від домашнього насильства, можуть звернутися в кризовий центр Місто добра, обласний центр соціально-психологічної допомоги або на гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації Ла-страда: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного). Читайте також

"Ми не готель, а центр розвитку". Як чернівецька благодійниця рятує мам, аби вони допомагали іншим

Джерело