Срібний кулон "Батьківське серце" подарували Уляні, молодшій доньці загиблого від поранень на сході України старшого сержанта 8 полку спецпризначення Максима Кондратюка Уляні. Її батько, розповідає вдова загиблого Анастасія Кондратюк, жодного разу не бачив доньку, бо рушив на фронт, коли дружина була вагітна, а незабаром помер від поранень у Харківському шпиталі. Пам’ятний кулон дівчинці вручив голова громадської спілки "Бойове братерство України". Як це було, Суспільне знає.

Пам’ятний срібний кулон «Батьківське серце» молодшій доньці загиблого військового 8 полку спецпризначення Максима Кондратюка Уляні вручає голова громадської спілки "Бойове братерство України" Леонід Климчук.

Дівчинці рік і вісім місяців, і тато її так і не побачив, говорить 25-тирічна вдова Анастасія, бо в віці 26 років старший сержант помер від бойового поранення. На той момент якраз було три місяці вагітності. Анастасія згадує: про поранення й ушпиталення чоловіка нічого не знала. Коли його не стало, каже, їй прийшла смс-ка: "Прийми мої співчуття".

На Хмельниччині дітям загиблих воїнів дарують срібні кулони

Леонід Климчук розповідає: проєкт "Батьківське серце" започаткували два роки тому, кулони дарують дітям батьків, які загинули на сході чи померли після поранень та хвороб. Сьогодні, 24 листопада, вручили 7 тисяч 331-й кулон.

Петро Скиба, який наразі виконує обов’язки очільника громадської спілки на Хмельниччині, розповідає: в області таких пам’ятних "батьківських сердець" подарували більше сотні.

Наталія Дзекар, координаторка "Центру допомоги учасникам АТО в Хмельницькій області", розказує: в АТО і ООС загинули 375 чоловік по Хмельницькій області.

У Анастасії Кондратюк із чоловіком Максимом – двоє дітей. Старшій доньці Ангеліні - 5 років. ЇЇ мама говорить: чоловік любив дівчинку, радів звістці про другу вагітність дружини, а родина була для Максима найціннішим скарбом. Своїм дітям у майбутньому розповідатиме: "Це було кохання. Спогади мої будуть, що тато їх був відданою людиною військовою, захищав Україну. Він дуже любив свою сім’ю, сімейне вогнище".

До проєкту "Батьківське серце" у спілці вирішили додати ще один із назвою "Хресний побратим", говорить Леонід Климчук: "Закріпити за дітьми, яким не виповнилося 16 років, воїна з нашого братерства, який буде надавати допомогу: на День народження прийде привітає, хлопчика на футбол зводить, рибалку".

За його словами, у спілці планують співпрацювати з військовими шпиталями, щоби надавати не тільки медичну, а й психологічну допомогу бійцям. Такий проєкт уже втілили на Житомирщині, каже Леонід Климчук. В Хмельницькій області, продовжує, наразі шукають людину, яка б відповідала за втілення проєктів.

Ми є також в Телеграм

Джерело