22 листопада у Житомирі понад п'ятдесят жителів багатоповерхових будинків по вулиці Героїв Десантників на зібранні висловилися проти початку будівництва житлового комплексу поряд із їхніми будинками та вимагають з'ясування обставин продажу земельних ділянок під будівництво. Про це Суспільному розповів житомирянин Михайло Стахов.

За його словами, для з'ясування обставин продажу земельних ділянок у 2005 році та недопущення початку будівництва багатоповерхівки у Житомирській міській раді створили робочу групу.

"Засідання робочої групи вже відбувалися тричі, – каже Михайло Стахов. – Наші вимоги: чи, дійсно, законно продані ділянки. Попередньо, мали продати дві ділянки по 0,2 гектара, а фактично продали ділянки 0,46 і 0,49 гектара. 53 сотки фактично були вкрадені у громади Житомира".

У Житомирі жителі вулиці Героїв Десантників протестують проти будівництва житлового комплексу

Секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський очолює робочу групу з питання забудови ділянки. Він каже, що зараз перевіряється правомірність продажу земельних ділянок у 2005 році.

"Ми зараз перевіряємо правомірність рішення 2005 року, – каже Віктор Клімінський. – Все інше, що відбувалося у 2020, 2021 році, здійснювалося відповідно до закону і порушень не було виявлено. Ми чекаємо відповіді з обласного архіву, з Держгеокадастру щодо технічних паспортів на ці земельні ділянки, щоб зрозуміти, на підставі чого змінилися їхні розміри".

Житомирянка Ірина Андрусевич каже, що з грудня 2020 року жителі виступають проти забудови багатоповерхівки.

"Ми вже майже рік ведемо роботу, щоб ці земельні ділянки повернулися у громаду міста, – каже Ірина Андрусевич. – Пройшли два суди".

За словами керівниці ОСББ "Героїв Десантників" Людмили Празднікової, тяганина з забудовою цієї території триває ще з 2015 року.

"Цю ділянку планували забудовувати у 2015 році, – каже Людмила Празднікова. – Але фірма, яка прийшла виконувати ці роботи, зіткнулася з низкою проблем. До того ж громада виступала проти. В Богунській раді відбувалися зустрічі з громадою. Забудовник зрозумів, що вийде на великий мінус, і відійшов від будівельних робіт".

За словами Людмили Празднікової, жителі мікрорайону, щоб привернути увагу до забудови ділянки, неодноразово ініціювали зустрічі з представниками влади та забудовником, перекривали дорогу, зверталися до суду.

Що відомо У Житомирі жителі протестують проти будівництва на місці колишнього стадіону у дворі. У Житомирі жителі будинків на вулиці Героїв Десантників знову вийшли на протест проти забудови.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело