Рівненщиною пройшов триденний мандрівний табір "Стежками князів Острозьких", спрямований на національно-патріотичне виховання молоді. Такий піший похід восени організовують вдруге, всього подолали близько 50 кілометрів, – розповів Суспільному голова ГО "Центр суспільних перетворень" Юрій Устимчук. Загалом у таборі були учасники з восьми областей України.

У п'ятницю, 22 жовтня, три десятки учасників табору "Стежками князів Острозьких" вирушили з Острога до урочища Гурби пішим походом. Взяти участь у поході зголосилися школярі, студенти та активісти громадських організацій з Сумщини, Волині, Тернопільщини, Львівщини, Хмельниччини, Рівненщини та Києва, – розповів організатор табору Юрій Устимчук.

"В осінньому форматі табір проводимо вдруге. Минулого року проводили вимушено через карантин, а цього року спеціально, бо в осінньому форматі він має свою особливість, специфіку і дещо відрізняється від весняного. Маршрут трішки скоординований, змінений, наповнення трішки інше – врахували погодні особливості", – зазначив Юрій Устимчук.

На Рівненщині пройшов мандрівний табір

І додав: на своєму шляху мандрівники зайшли до Межиріч, Новомалина, Бущі. В самому поході учасники знайомилися з історією краю, з місцями національно-визвольної боротьби, діяльністю УПА на цих територіях, з подіями, які там відбувалися.

"Проводимо навчання, які сприяють національно патріотичному вихованню, також проводимо "гутірки" – це обговорення на різні теми, майстеркласи. Також готуємо невеличкий сюрприз – фотопроєкт. Плануємо створити календар на 2022 рік з фото, які опишуть і табір, і які сприяють пропаганді української культури", – уточнив голова.

Учасниця табору, студентка Києво-Могилянської академії Ірина Федій з міста Ромни Сумської області розповіла Суспільному: на Рівненщині вона бувала раніше, але в такому поході – вперше.

"Дуже цікаво було побачити якісь села дрібні, які в принципі ніколи б не побачила – хіба що якісь великі і все. А тут була можливість побачити і якісь малі незнайомі локації, про деякі навіть не знала, що такі є. Не можу сказати, що я фанат мандрівних таборів, але маршрут реальний, не супер складний, хоч інколи важкувато", – сказала Ірина Федій.

18-річний Богдан Єфімов з Луцька йшов "Стежками князів Острозьких" втретє. Юнак каже: приїжджати на Рівненщину для походу у нього вже увійшло в традицію.

"Місцина тут така унікальна, тому що якщо подивитись південніше, то там починаються рівнини, а північніше – поля і невеликі лісопосадки. А саме урочище Гурби – це такий масив з гірським ландшафтом, є ті самі скелі і камені. Моя улюблена, найгарніша мені частина урочище Пекло – це такі величезні яри і ще по них такі потічки по чуть-чуть спадають, це варто побачити самому", – розказав Богдан Єфімов.

Завершився табір у неділю, 24 жовтня, у Гурбах. Там учасникам провели екскурсію до криївки, де також відзняли відеоролик на тему УПА та сучасних трендів. Наступний такий похід планують провести навесні 2022 року.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело