У людей, яких незаконно утримують у в'язницях на окупованих територіях, окупанти вимагають гроші, на які нібито закуплять вугілля, дрова та їжу.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook член української делегації у тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.

"Тих, хто відмовляється звертатися до рідних з таким проханням, або у кого не має грошей, позбавляють можливості користуватись телефоном, переводять на триразове харчування, тобто годують три рази на тиждень", – написав Гармаш.

Окупанти вимагають гроші в ув'язнених за

За його інформацію, два тижні тому у в'язницях на окупованих територіях запровадили карантин: скасували побачення, заборонили передавати ліки, харчі та навіть маски та воду. представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до утримуваних також не пускають.

"Хворих на коронавірус не лікують. Точніше, "лікують" стрептоцидом". Ув'язненому 70 років, у нього двостороннє запалення легенів – ніякого реального лікування. Це просто повільне навмисне вбивство", – написав він.

Читайте також: Блокували під'їзди до готелю та співали: в ОБСЄ розповіли, як окупанти блокували роботу місії

Також Гармаш зазначив, що разом з тим окупанти влаштували блокаду роботи СММ ОБСЄ через затримання поблизу Золотого-4 громадянина РФ Андрія Косяка, який воював на боці бойовиків так званої "ЛНР".

"Але, на тлі всього цього театру з косяками, і співробітникам ОБСЄ і людям в ОРДЛО, яких обробляють пропагандою про "підступну Україну", потрібно пам'ятати, що там, у тюрмах і підвалах, незаконно утримуються СОТНІ наших громадян, яких ще й катують холодом, голодом, нелюдськими умовами й нелюдським ставленням", – додав Гармаш.

Що відомо Україна та міжнародні організації не мають доступу до людей, яких незаконно утримують на окупованих територіях, та не можуть забезпечити їх необхідними ліками, продуктами та речами. У країнські полонені, які знаходяться у полоні російських окупантів, не отримують медичної допомоги та ліків, які їм передають родичі. Приміщення, в яких їх утримують, не опалюються та не мають водоводу. На окупованих територіях Донеччини та Луганщини у в'язницях та СІЗО бойовики незаконно утримують 30 жінок. На окупованих територіях Донеччини, Луганщини та Криму незаконно утримують у полоні 280 громадян України, серед яких 44 військовослужбовців. 13 жовтня представники Офісу президента провели зустріч із родичами полонених і зниклих безвісти на Донбасі, які днем раніше розпочали 72-годинну акцію протесту з вимогою ухвалити низку законопроєктів. У січні 2021 року Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ Ukraine) та Національний комітет ІСОМ Польщі звернулись до Голови ОБСЄ Анн Лінде з проханням сприяти визволенню з полону окупантів співробітниці Горлівського художнього музею Олени Пех. 15 вересня на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи Українська делегація закликала Росію забезпечити дотримання режиму припинення вогню, розблокувати роботу КПВВ на лінії розмежування та прискорити процес обміну полоненими.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

Джерело