Газ до будинків села Благодатне у Чугуївському районі Харківщини подається без перебоїв з того часу, як його увімкнули після тижня без газу.

Що думають про ситуацію у керівництві громади, розповів у ефірі програми "Сьогодні. Головне" на Суспільному Харків Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр.

У заяві, опублікованій на сайті підприємства, "Харківгаз" запевняє, що відключення 11 жовтня у селі газу було плановим, про це попереджали місцеве самоврядування. Діхтяр каже, що попереджень не було, і причину відключення їм розповіли вже після.

"Нас не попереджали, ні офіційно, ні неофіційно, що будуть якісь роботи проводити. Після того, як ми це питання поставили офіційно, нам відповіли, що на території села Благодатне є можливість витоку газу є опосередковані ознаки", — каже Діхтяр.

У заяві також вказано, що нібито планові роботи, які почали 11 жовтня і мали закінчити за п'ять днів, затягнулися через перешкоджання роботи техніки газовиків.

"Про те, що там були заблоковані і працівники, і робота, і техніка я знаю лише зі слів "Харківгазу" і з постів у Facebook. Я не мав змоги там одразу з’явитися, а коли приїхав то вже йшла мова про укладання договорів. Поліція вже забрала техніку, трактор "Харківгазу" на штрафмайданчик", — розповідає Діхтяр.

Після п'яти днів без газу на вихідних люди вийшли на акцію протесту.

"Дії "Харківгазу" "дістали" весь колишній Зміївський район. Тут немає жодного населеного пункту, де б не було обурених людей. Не тим, що змушують підписувати договори, а тим, як це робиться. Те, що договори повинні укладатися прописано в багатьох документах і це обов’язок, і людям це можна пояснити, і люди на це йдуть, хоч і з неохотою, але йдуть. Я думаю, що вже накопичений негатив людей штовхнув на те, що вони пішли перекривати дороги", — говорить Діхтяр.

Діхтяр вважає, що газовики таким чином змушують людей укладати договори про газопостачання.

"Харківгаз" як завжди діє, м’яко кажучи, не дуже людяним шляхом: знаходять варіант як зайти в будинок або населений пункт і вимкнути газ для того, щоб потім мати можливість маніпулятивним шляхом добиватися підписання договорів та іншого", — каже голова громади.

Місцева влада, за словами голови, домовилася з "Харківгазом" не вимикати постачання без присутності органів самоврядування, щоб ті поговорили з населенням. Це було, каже Діхтяр, до ситуації у Благодатному.

"Попросили співробітників "Харківгазу" не заходити на жоден об’єкт без присутності органів місцевого самоврядування. Щоб ми мали можливість заздалегідь попередити людей, розповісти про їхні права та обов’язки, щоб все це проходило спокійно. Нам пообіцяли діяти у такий спосіб, але не пройшло і тижня, як все це відбулося у Благодатному", — розповідає Діхтяр.

Що відомо Майже двісті будинків у селі Благодатне Слобожанської громади були без газу весь минулий тиждень. Газ перекрили у понеділок, 11 жовтня. Через відключення газу жителі села Благодатне 16 та 17 жовтня перекривали дорогу. Люди ходили по пішохідному переходу на виїзді з Харкова. Учасники протесту стверджували, що своїми діями "Харківгаз" змушує споживачів укладати договори та переплачувати за свою послугу. Газопостачання у селі Благодатне Харківського району відновили ввечері 17 жовтня. 19 жовтня Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо компанії "Харківгаз", яка вимикала газопостачання у селі Благодатне Харківського району напередодні опалювального сезону. Силовики попередньо кваліфікують ситуацію за ознаками ст. 109 Кримінального Кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), яка передбачає до 10 років ув'язнення. За даними СБУ, "посадовці приватної компанії вимагали додаткові гроші від споживачів, безпідставно "прикриваючись" президентом та керівництвом держави". За словами речниці "Харківгазу" Ольги Клименко, 11 жовтня в селі проводився плановий ремонт газогону. Проте невідомі люди заблокували роботу газовиків і ремонт затягнувся аж до неділі, 17 жовтня. "Харківгаз" відреагував на розслідування заявою, у якій звинуватив у перешкоджанні їхній діяльності псевдоактивістів і запевнили, що попереджали місцеве самоврядування про планові роботи.

Джерело