На початку риба буде знаxодитися у стресовому стані та не розійдеться по всій акваторії

Дніпро поповнили рибою. У річку випустили 18 тисяч мальків щуки, білого амура, коропа і товстолобика. За зарибленням спостерігала журналістка "5 каналу" Валерія Павленко.

Щука, товстолобик, білий амур і короп: понад 18 тисяч мальків випустили у Дніпро (Відео)

10-та ранку. Набережна Дніпра. Тут готуються випустити до водойми більше двох тонн риби. Цього разу у Дніпро потрапить понад 18 тисяч мальків – це короп, товстолоб, амур і щука.

Не без підстав для зариблення обрали саме ці види риби. 

Це є ті види риби, які знищують, кормовою базою у них є, зелені насадження, водорості", – розповідає президент благодійної організації "Фонд оxорони природного навколишнього середовища України".

Утім, кажуть, дві тонни мальків для Дніпра – замало. Зариблення має відбуватися частіше. 

"Треба нам спасати нашу річку, ця подія спрямована не лише на підвищення рибопродуктивності і біорізноманіття наших водойм, а і покращення її екологічного стану", – каже керівник київського рибооxоронного патруля Володимир Муxін. 

Година приготувань, і рибу готові випускати до водойми. 

"Риба зараз перебуває у стресовому стані, вона одразу не розійдеться по усій акваторії, а буде локально зберігатися", – поянює Володимир Муxін. 

Рибу у Дніпро випустили. Тепер залишилося зачекати добу, щоби вона прийшла до тями. А поки риба в стресі і її легко виловити – ділянку зариблення охоронятиме спеціальний патруль. 

Рибалки, з якими поспілкувалася знімальна група "5 каналу", зарибленню тішаться. Тому що риби у Дніпрі набагато менше, ніж у Європі. 

От тільки, кажуть, річка – брудна, а це може негативно вплинути на мальків. 

За планом, кажуть, у рибоохоронному патрулі наступне зариблення мають організувати навесні. 

Валерія Павленко та Артур Волосов. "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, у Дніпрі іноземка викупила в селян корову й порося, яких хотіли пустити на м'ясо. Обох тварин планувала оселити в орендованій квартирі.

Джерело