Повітроплавці з різних міст України приїхали на Херсонщину, щоб підкорити найбільшу у Європі пустелю – Олешківські піски. Свій переліт вони називають рекордним, на меті у спортсменів – увійти до Національної Книги рекордів України. Організатори здадуть доказову базу по перельоту, після цього буде розглядатись питання про встановлення ними рекорду, - розказала представниця Книги рекордів України Лана Вєтрова. Суспільне побувало в пустелі та поспілкувалось з учасниками.

До світанку учасники перельоту вирушають на точку старту. Говорять, ідея виникла ще рік тому, а потім тривали місяці підготовки. Всього у перельоті взяли участь чотири екіпажі. Ірина летить разом з однією із команд. Говорить – літає на аеростатах 2 роки.

"Ви знаєте, це таке відчуття, я коли перше літала, у мене не було бажання фотографувати. У мене було тільки одне бажання - бачити цю красу з висоти, це таке заспокоєння", - каже Ірина Мельник.

Олешківською пустелею на повітряній кулі: на Херсонщині встановлювали рекорд України

Заправки балона вистачає приблизно на дві години, саме на стільки розрахований політ, - говорить Володимир, керівник однієї з команд. Чоловік розповів, що літає з 2008 року, а до аеростатів керував бойовими літаками. Свій політ учасники заходу присвятили засновнику Федерації повітроплавання на Херсонщині, організатору фестивалів "Феєрія в небі Таврії" Олександру Новікову, якого не стало у 2019-му році.

"Олександр Федрович Новіков – головний натхненник цього заходу, але, нажаль, він не дожив до цього дня. Він завжди мріяв і говорив про переліт через Олешківські піски. І ми хочемо на згадку про нього здійснити цей переліт. Сьогодні сама погода ніби говорить – летіть через пустелю. Напрямок вітру змінюється таким чином, що ми зможемо оглянути всю пустелю, спуститися нижче і побачити, можливо, якихось тварин. Піднятися нагору і полетіти з більшою швидкістю", - каже Володимир Степанов.

Валентин представляє київський клуб "My sky". Займається цим видом спорту з 2004 року. Говорить, що сьогодні (23 жовтня - ред.) погода сприятлива. Команда готова до зльоту і все йде за планом.

"Куля складається з трьох основних частин – це безпосередньо оболонка повітряної кулі, це підвісна система, кошик, і це газове обладнання, яке складається з пальника та газових балонів. Потрібно спочатку за допомогою вентилятора надути повітряну кулю холодним повітрям. Потім, підігріваючи це повітря – проста фізика, тепле повітря йде вгору і ми підіймаємо кулю", - розказав Валентин.

Оксана говорить, що її повітряна куля – єдина в Україні має назву – Херсон. Сама вона представляє клуб повітроплавання "Сапсан" з Дніпра.

"Я хочу піднятися в небо та привітати небо від імені Кам'янець-Подільського, Києва, Дніпра. Та подати такий посил – любіть Україну, перетинайте якісь цікаві місця на автівці, чи на літаку, чи на кулі, чи на велосипеді. Пам’ятайте, що в Україні теж багато місць, які мають історичне значення. І географічно унікальні можливості", - каже Оксана Семехіна.

На меті в учасників польоту створення туристичної мапи України, каже Оксана. Своїми кулями повітроплавці пройдуть усі визначні місця України, таким чином покажуть вже відомі туристичні маршрути з повітря, - продовжує жінка. О 8 годині 23 жовтня повітряні кулі піднялися над Олешківськими пісками та пролетіли 20 кілометрів. Як і планували, переліт зайняв 2 години. Приземлилися повітроплавці у різних місцях пустелі.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело