Представник житомирської школи кікбоксингу 21-річний Артем Мельник завоював титул чемпіона світу з кікбоксингу WAKO на чемпіонаті світу з кікбоксингу, котрий з 18 по 26 жовтня проходить в італійському місті Лідо-ді-Єзоло. Ще один житомирський кікбоксер Володимир Демчук став срібним призером чемпіонату. Про це Суспільному розповів тренер обох кікбоксерів – заслужений тренер України В'ячеслав Гопанчук.

За його словами, обидва житомирські бійці на чемпіонат світу приїхали у статусі лідерів в своїх вагових категоріях: Артем Мельник на прізвисько "Алабай" значився першим номером у ваговій категорії до 86 кілограмів у розділі "фул-контакт", а Володимир Демчук на прізвисько "Дядя Вова" – другим у категорії до 69 кілограмів у розділі "кік-лайт". Аби кращі бійці не повибивали один одного у перших же поєдинках, їх розсіяли по різним напрямам.

"Цікаво, що другим номером у ваговій категорії Артема йшов кікбоксер, у котрого Артем виграв на кубку світу у Будапешті, – розповідає В'ячеслав Гопанчук. – Спочатку Артем бився з представником Хорватії, у якого легко виграв – суперник був міцним, але в нього короткі руки та ноги, Артем зі своїми довгими руками та ногами легко втримував його на дистанції і не підпускав до себе під час бою. У півфіналі Артему дістався 28-річний суперник з Туреччини – бій був напруженим, але передбачуваним, адже Артем уже перемагав цього суперника на Кубку Європи в Туреччині. У фіналі Артем бився з представником Норвегії, котрий є чемпіоном світу серед професіоналів. Бій був неоднорідним – спочатку домінував норвежець, однак потім він почав притримувати Артема, що заборонено правилами. Рефері зняв у нього один бал, який перейшов нам. Артема це надихнуло і після цього домінувати почав уже він. У результаті, з відривом в один бал Артем переміг, завоювавши у свій 21 рік титул чемпіона світу з кікбоксингу WAKO".

Житомирянин Артем Мельник став чемпіоном світу з кікбоксингу WAKO, а Володимир Демчук здобув срібло

В'ячеслав Гопанчук каже, що задоволений виступами і іншого свого підопічного Володимира Демчука.

"Звісно, задоволений, адже мало хто знає, що Володимир Демчук під час пандемії перестав тренуватися. Він пішов на службу до СБУ і я думав, що "Дядя Вова" взагалі вже не вийде в ринг. Але на роботі підтримали його любов до спорту і в нього знову загорілися очі, він знову почав тренуватися. На нинішньому чемпіонаті світу за вихід у півфінал він бився з представником Німеччини, у якого легко виграв. Я думав, що в півфіналі він легко справиться зі своїм суперником з Польщі, але поляк явно подивився бої "Дяді Вови" і трохи створив йому проблем. У фіналі Володимиру дістався суперник з Ізраїлю, котрий до того вже вибив із боротьби першого номера у категорії "Дяді Вови" – представника Угорщини, у якого Вова місяць назад виграв у Будапешті. Перша половина бою була за Володимиром, а далі він трохи "скис", тоді як ізраїльтянин продовжував нарощувати темп і врешті переміг", – говорить В'ячеслав Гопанчук.

Тренер каже, що найбільше все ж переживав саме за Артема.

"Дядя Вова" в ринзі з 2005 року – одразу було зрозуміло, що це обдарований та високоінтелектуальний боєць, який піде далеко, і перемога – лише справа часу. Так само, як і моя дружина – титулована спортсменка Віра "Піранья" Макресова – вона була в чудовій кондиції і буквально ламала суперниць на ринзі. Я за них не переживав. А от у Артема шлях значно складніший. Я веду його з 12 років, я всьому його навчив, але в нього успіхи перемежовувалися з невдачами, причому в юнацький період його кар'єра йшла досить посередньо. Але бажання перемагати було настільки сильним, що він буквально гори звертав – тренувався ледь не 24 години на добу. Бувало навіть таке, що я наказував його в зал не пускати. І в свої 19 років Артем буквально увірвався в дорослу категорію – в першому ж своєму дорослому бою він нокаутував суперника. Тоді ми почали більше їздити на міжнародні змагання і Артем довів, що він – кращий", – розповідає В'ячеслав Гопанчук.

За словами тренера, нині вони очікують, коли кікбоксинг WAKO, який тепер уже став олімпійським видом спорту, офіційно включать в Олімпіаду, і готуватимуться до неї.

"Ми довели, що маємо в Житомирі потужну школу, яка зможе гідно представити Україну у цьому виді спорту, – каже В'ячеслав Гопанчук. – Дітям, які хочуть стати сильними кікбоксерами, не треба щодень їздити на тренування у Київ чи деінде. Бо чемпіонів зрощують саме у Житомирі".

Участь у World Championship kickboxing WAKO-2021, який проходить в Італії, беруть 1536 кікбоксерів із 65 країн світу.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Джерело