Через малий відсоток наповненості класів школу в селі Плоске закрили, а дітей і вчителів перевели до смілянського ліцею "Лідер". Про це Суспільному розповіла директорка закладу Наталія Галактіонова.

Дітей з села до школи привозить автобус. За словами дев’ятикласниці Анастасії Коцаби, його щоранку о 7:15 чекають на зупинці:

"Я вже звикла так рано прокидатись. Хоча, краще було б якби він сюди приїжджав о 7:30 хвилин, бо так ми ще у школі довго сидимо і скучаємо".

Перевели в місто: на Черкащині через малу наповненість закрили сільську школу

Аби возити дітей до смілянського ліцею розробили спеціальний маршрут.

"Дітям дуже далеко добиратися, особливо маленьким з1-4 класів, їм зручно саме цим автобусом", — розповіла соціальний педагог Світлана Тертій.

Голова батьківського комітету дев’ятого та четвертого класу Юлія Мезецька зазначила, що батьки не хвилюються відпускати дітей в школу в інше місто:

"Ніяких нарікань немає, діти також задоволені. Батьки відпускають дітей без страху, тому що у нас є супроводжуючий соціальний педагог".

Зі слів директорки, попри те, що заклад прийняв понад півтори сотні нових учнів, ускладнень не виникло.

"У нашому закладі можуть навчатися 1176 дітей, тому ми змогли прийняти до себе цю школу. Ми також створили третій кабінет інформатики, перевезли меблі та обладнання", — зауважила Наталія Галактіонова.

Заступниця директора Алла Клименко, яка також перейшла в нову школу, розповіла, що класи між собою не змішували, а доповнили.

"Це був непростий перехід і непросте для нас рішення, але педагогічний колектив з батьками спрацювали так, що майже всі діти нашого закладу, перейшли до ліцею Лідер і для наших учнів в класах залишилися викладати їхні ж викладачі".

За словами вчительки математики та інформатики Тамари Лукіної, для неї змінити місце роботи було нелегко, бо в тій школі пропрацювала 16 років.

"Ми тепер викладаємо для дітей цієї школи, тому треба з ними знайти якийсь зв'язок і завоювати авторитет, а мені це вже трішечки важкувато".

Школярці Софії у новій школі подобається, але, зі слів дівчинки, ще не повністю звикла:

"Мені ще трохи незвично. В попередній школі ми навчалися постійно в одному кабінеті. Тепер я вже в п’ятому класі і потрібно ходити з кабінету в кабінет".

Дев’ятикласник Максим Мезецький розповів, що вже адаптувався:

"Спочатку ми думали, що будуть якісь неполадки або сварки в новому колективі, але згодом ми зрозуміли, що це така ж школа як і у нас була, тільки трохи більша. Діти тут дуже приємні, вчителі ставляться до нас лояльно".

Як розповіла директорка, з першого вересня до ліцею "Лідер" приєдналися 152 учні та 14 вчителів із плосківської школи.

Читайте також У Черкасах продовжили канікули, аби запобігти поширенню серед учнів COVID-19 У Черкасах студенти долучились до екоакції "Озеленення планети" Бракує учнів: на Черкащині закрили сільську школу

Джерело