Кисню для хворих на COVID-19 не вистачає в обласній інфекційній лікарні. Про це 22 жовтня Суспільному сказав директор закладу Михайло Поляк. За його словами, балони з киснем до них постачають зі Львівського хімкомбінату, оскільки лікарня не має своєї кисневої станції. Наразі понад половина ліжок для хворих на ковід у медзакладі завантажена пацієнтами. А в Центрі легеневих хвороб, за словами директора Василя Скрипа, перебуває 71 людина із коронавірусною інфекцією.

Обласна інфекційна лікарня заповнена хворими із коронавірусом на 65 %, розповів директор закладу Михайло Поляк.

Кисню для хворих на COVID-19 не вистачає в Закарпатській обласній інфекційній лікарні

"Поступають майже всі кисневозалежні, але хворі важкого ступеню – вони потребують дуже багато кисню: 30 літрів на хвилину і більше, — пояснив Михайло Поляк. — Кисень, який нам постачають зі Львова, він своєчасно не доходить. Адже дуже багато хворих у самому Львові, а цей хімзавод обслуговує не лише Львівську область, а й Закарпатську й інші області. Звичайно, вони не встигають виробляти ту кількість, яка наразі потрібна усім областям".

У Центрі легеневих хвороб лікують зараз 71 пацієнта із COVID-19, 50 з них потребують кисневої підтримки, каже директор закладу Василь Скрип. За його словами, у лікарні є балони з киснем та киснева станція.

"Киснева станція видає сьогодні на ранок 280-285 літрів за хвилину при її максимальній потужності 308. У нас 105 балонів, з них 50 порожніх. Впродовж останніх двох тижнів ми їх замовляємо ці кисневі балони. Сьогодні ми одержали 15. Це наш резерв, якщо станеться таке, що станція дасть певні перебої: ми маємо бути готові", — розповів Василь Скрип.

Понад 900 нових випадків зараження коронавірусом зафіксували на Закарпатті впродовж останніх чотирьох днів, каже головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик.

"За аналогічні чотири дні минулого тижня таких хворих було трохи більше 600, — сказала вона. — Тобто можемо спрогнозувати, що і на цей тиждень захворюваність буде відносно попереднього. Є окремі територіальні громади, до речі, більшість з них низькими охопленнями вакцинацією, де ми спостерігаємо таку інтенсивну передачу вірусу. Поступово завантажуються лікарні: впродовж останніх півтори тижні відбулося двічі розширення загальної кількості ліжок для хворих на ковід-19, але ті ліжка які додаються – дуже швидко наповняються".

За словами Вікторії Тимчик, наразі на Закарпатті хворих на коронавірус приймають 12 лікарень. Там для них є 1220 ліжок.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело