Житель села Левків Валерій Місько обігріває будинок станцією з сонячних батарей, яку він обладнав на своєму подвір'ї у 2017 році. Кореспондентам Суспільного він розповів, що ця інвестиція окупається за кілька років.

За його словами, на станції задіяні 90 сонячних батарей потужністю 365 ват.

"Влітку при гарній погоді і яскравому сонці кожна з сонячних батарей видає свою потужність, – каже Валерій Місько. – За місяць роботи вони можуть згенерувати від п'яти до шести тисяч кіловат електроенергії".

Житель Житомирщини обігріває будинок станцією з сонячних батарей

Валерій каже, що найбільше електроенергії станція генерує взимку.

"Коли повітря холодне, панелі охолоджені, у батарей високий коефіцієнт корисної дії, – каже Валерій Місько. – Але взимку дуже короткий світловий день і тому генерація йде кілька годин на добу, а влітку батареї на сонці нагріваються і хоча їхній коефіцієнт низький, але за рахунок довгого світового дня генерація виходить більшою, бо починається з четвертої години ранку і триває до десятої години вечора".

Частину електроенергії чоловік використовує для побутових потреб, а решту продає обленерго.

"Собівартість електроенергії, яку виготовляє ця станція, є надзвичайно високою, тому нераціонально використовувати електрику лише для власних потреб, – каже Валерій Місько. – Більшість з тих, хто ставить такі батареї, хоче якомога більше віддати у систему, щоб потім отримати відшкодування у готівковій формі".

Валерій Місько каже, що встановлення сонячних батарей – це інвестиція, яка окупається за кілька років.

За словами експерта з енергоефективності Івана Перепелиці, такі сонячні батареї встановлені на понад восьмистах приватних садибах області.

"Для людей це може бути економія або пасивний дохід, – каже Іван Перепелиця. – У нашій країні зараз діє зелений тариф, за допомогою якого люди можуть отримати компенсацію за енергію, яку вони виробили і продали обленерго, або ж просто встановили для себе, аби мати економію електроенергії".

Читайте також У райцентрі Житомирщини два найбільші дитсадки без опалення. У Житомирі протестували роботу нової ТЕЦ, яка працюватиме на альтернативному паливі.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело