Ветеран АТО Юрій Лисак після повернення із зони бойових дій став майстром по дереву – за два роки виготовив більше сотні виробів, які дарує рідним та друзям. Юрій ділиться власним творчим досвідом зі своїми побратимами.

За освітою Юрій – юрист. Кореспондентам Суспільного розповідає, що після служби у зоні бойових дій на сході України в 2015 році за станом здоров’я потрапив у госпіталь, де побував на заняттях з арттерапії.

"Я перебував у госпіталі в Пущі-Водиці. Там був психолог Роман Діденко. Він є автором книги про хендмейд та арттерапію. Він зі мною займався, і в мене з'явилося бажання щось виготовляти. Першим, що я зробив, були сніговики на новий рік", – каже Юрій.

У Житомирі ветеран АТО став майстром по дереву і вчить цьому ремеслу своїх побратимів

Годинники, будиночки-світильники, органайзери, цукерниці та інші вироби Юрій Лисак робить з деревини, яку знаходить в лісі. Зазвичай ці залишки дерев люди використовують в якості дров.

Іноді коріння дерев та колоди Юрію дарують друзі, котрі знають, що він знайде їм цікаве застосування.

"Для когось це – дрова, але я одразу бачу, що це буде світильник, – говорить Юрій. – Ось цю колоду мені подарував мій командир. Це черешня. Я залляв її епоксидною смолою, з’єднав дві частини, зробив світло – тепер ось так світиться. Ще один світильник зробив зі шматка клена. Козацькі шаблі, герб України – такий ось зробив годинник. Використав деревину ясена та берези".

Зі слів Юрія, особливо йому подобається працювати над світильниками-будиночками, бо вони за відчуттями повертають його у дитинство. Готові вироби чоловік дарує рідним та друзям.

Кореспондентам Суспільного Юрій показує один зі своїх світильників-будиночків. Каже, що коли знайшов шматок кори дерева, то вже знав, що зробить з нього світильник.

Верхня частина будиночка виготовлена з кори горіха, середина – з акації, для оздоблення майстер використав березу та клен.

"Після того, як вичищається все коріння, виріб буде мати зовсім інший вигляд, – каже Юрій. – Відкривається структура дерева , це виглядає незвично. Наразі роблю ще один великий годинник з 12 шматків черешні та акації. Ці шматки треба довго зачищати, аби показати усю красу дерева".

Другий рік поспіль своїм творчим досвідом Юрій Лисак ділиться з іншими ветеранами.

"Я захотів підтягнути людей творчих – атошників, які перебували у депресивних станах, але змогли вийти з них завдяки творчості. Я намагаюся їх об’єднати, щоб вони брали участь у виставках і таким чином виходили з депресій", – розповів Юрій Лисак.

Читайте нас у Telegram: головні новини Житомирщини

Джерело