Подарунки моли забрати зі сховища Держдепартаменту у січні 2021 року, коли новим президентом США був обраний Джо Байден

Генеральний інспектор Держдепартаменту США розслідує можливе присвоєння чиновниками адміністрації колишнього президента Дональда Трампа дорогих подарунків для іноземних високопоставлених осіб. Про це розповідає NBC News з посиланням на власне джерело.

За словами співрозмовника телеканалу, управління генерального інспектора підозрює, що чиновники могли забрати подарунки зі сховища Держдепартаменту у січні 2021 року, коли новим президентом США був обраний Джо Байден.

Чиновники адміністрації Трампа привласнили коштовні подарунки для іноземних делегацій – ЗМІ

Чиновник заявив, що департамент розшукує "місцезнаходження подарунків, які зникли безвісти, та обставини, які призвели до їх зникнення". За його словами, вартість зниклих подарунків "значна".

Телеканал нагадує, що раніше про розслідування зі зникненням подарунків повідомила газета The New York Times. Тоді видання писало, що пропали подарункові пакети для іноземних лідерів на саміті G7, який повинен був відбутися в Кемп-Девіді у 2020 році, але був скасований через пандемію.

Презентувати планувалося шкіряні портфелі, олов'яні підноси і мармурові коробки з президентською печаткою або підписами Дональда і Меланії Трамп.

Також з'ясовується доля пляшки віскі вартістю $5,8 тис., яку японці подарували тодішньому держсекретарю Майку Помпео, але потім вона зникла. Сам ексдержсекретар заявляв, що так і не отримав презент.

Американські журналісти пояснили, що протокольне управління Держдепартаменту зобов'язане реєструвати подарунки, які вручаються офіційним особам США, і відслідковувати їх розподіл. Одержувачі можуть передати подарунки певної цінності до Національного архіву чи іншої державної установи, а також придбати їх для особистого користування, відшкодувавши міністерству фінансів їхню вартість.

Раніше повідомлялося, що для фінансової підтримки виборчої кампанії 2020 року експрезидента США Дональда Трампа його команда та компанія WinRed використали схему, яка автоматично списувала з донорів його виборчої кампанії більше коштів, ніж вони планували пожертвувати.

Джерело