Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон порадив уряду Франції "опанувати себе" та "залишити його у спокої" через розрив військового контракту щодо будівництва дизельних підводних човнів для Австралії.

Як повідомляє The Guardian, про це Джонсон заявив журналістам 22 вересня під час візиту у Вашингтон у відповідь на заяви Франції після того, як було оголошено про створення нового партнерства у сфері безпеки AUKUS між США, Великою Британією та Австралією.

"Я думаю, що вже саме час деяким з наших дорогих друзів у світі prenez un grip ( опанувати себе – ред.) і donnez-moi un break ( дати мені спокій – ред.)", – зазначив британський прем’єр на суміші англійської та французької мов.

Криза з підводними човнами: Джонсон попросив Францію

При цьому Джонсон назвав AUKUS найважливішим кроком для глобальної безпеки.

"Це – три союзники, що мислять однаково, стоять пліч-о-пліч, створюючи нове партнерство заради обміну технологіями. Воно не намагається когось відштовхнути, воно не вороже Китаю. Воно існує для зміцнення зв'язків і дружби між трьома країнами", – зауважив Джонсон.

Раніше голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що з Парижем "повелися неприйнятно", коли Канберра розірвала договір на поставку французьких підводних човнів.

Що відомо Президенти Франції і США Емманюель Макрон і Джо Байден проведуть телефонну розмову на тлі дипломатичного скандалу, пов'язаного з розірванням контракту з будівництва підводних човнів Франції для Австралії. Через розрив контракту на поставку військових підводних човнів до Австралії на суму в 56 мільярдів євро, Франція відкликає послів з Канберри та Вашингтона. 16 вересня США, Велика Британія та Австралія домовилися про тристороннє партнерство у сфері безпеки для протидії Китаю. Новий військовий блок отримав назву AUKUS.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело